Anasayfa

FileZilla ücretsiz bir ftp programıdır,ve bunun yanında çok pratik ve hızlı çalışan bir ftp programıdır. FileZillayı indirmek için direk kendi sitesine girebilir veya google aracılığı ile arama yaparakta sitesine ulaşabiliriz. Google dan Filezilla diye arattığımda karşıma çıkan http://filezilla-project.org isimli site FileZilla nın kendi sitesidir Buraya girdiğimizde ikitane indirebileceğimiz bağlantı olduğunu görüyoruz.

FileZilla Client bizim ftp olarak kullanabileceğimiz program oluyor. Buraya girdiğimizde windows kullandığımız için Windows Setup şeklinde olan sürümünü çekiyoruz

http://filezilla-project.org/download.php?type=client

Bu linke tıkladığımızda karşımıza indirme sayfası geliyor.

https://www.ohloh.net/p/filezilla/download?filename=FileZilla_3.2.7.1_win32-setup.exe

Eğer ki explorer kullanıyorsak indirme sayfasında dosya indirmek için izin vermemiz gerekiyor. burdaki uyarı mesajına dosyayı karşıdan yükle şeklinde tamam dediğimizde sayfa yenileniyor ve indirme işlemi başlıyor kuruluma daha sonra devam etmek için masaüstünü seçip devam dediğimizde dosya indirmiş oluyoruz. İndirdiğimiz dosyayı çalıştırarak kuruluma başlıyoruz.

İlk çıkan ekran anlaşma metni olarak burayı kabul ederek geçiyoruz. Daha sonra hangi kullanıcılar için programı kurmak istediğimizi soruyor. Tüm kullanıcıları seçerek ileri diyoruz. Masaüstüne eğer kısa yolunu eklemek istiyorsak Desktop Icons seçeneğinide seçerek ileri diyerek kuruluma devam ederken bize bir sonraki adımda kurulum dizinini soruyor.

Ön tanımlı değer olarak program files in içinde Filezilla olarak kuracak. İleri diyerek bu ekranı geçiyorum ve başlata hangi isimde ekleyeceğini soruyor başlat menüsüne ekleyeceği ismide onayladıktan sonra ileri diyorum ve kurulumu başlatmış oluyorum Kurulum bittiğinde masaüstüne direk kısayolunu eklemiş oluyor.

Start filezilla now dediğimizde programın direk başlamasını kabul etmiş oluyoruz program açıldı veya programı açmamız gerekirse başlat programlar burdan filezilla ftp client ı seçip burdanda filezillaya tıklayarak açabiliriz. Böylelikle FileZillayı bilgisayarımıza kurmuş olduk


Sitenize Aşağıdaki kodlari ekleyerek videoyu izletebilirsiniz
Bu Sayfayı İmleyebilirsiniz : Bookmark and Share
Videoya Henüz Yorum Yazılmamış
İlgili Dosya Bulunmamaktadır
Adınız, Soyadınız
Mail
Telefon
Adres
Referans

Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Ücretsiz Üyelik Şifre Hatırlatma